Kdy je vaginoplastika vhodná
Pod pojmem vaginoplastika rozumíme operační zákrok směřující k úpravě vnějšího tvaru pochvy a poševního vchodu. Jedná se o zákrok, který má svůj význam při ztrátě pružnosti tkáně, např. po porodu. V takových případech může vaginoplastika navrátit pochvě původní tvar i vlastnosti a ženám tak opět umožnit plnohodnotný sexuální prožitek. Jsou ale i případy, kdy vaginoplastiku doporučit nelze.

Kdy volit vaginoplastiku
Vaginoplastika se doporučuje všem ženám, které se potýkají s problémem uvolněných svalů v oblasti poševního vchodu. Ty jsou navíc často spojeny i s inkontinencí, tj. samovolným únikem moči a nahromaděného vzduchu v důsledku oslabení stěn vagíny. Vaginoplastika je současně prevencí prolapsu močového měchýře, který by v důsledku oslabení mohl snadno zanořit do pochvy.

Tyto stavy jsou typické pro ženy po porodu, a právě pro ně je tento zákrok určen především. Uvolněné poševní svaly, které se v důsledku operace zpevní, předchází navíc i vzniku zbytečného výhřezu pochvy a dalších problémů.

Každá žena se s věkem a poporodními stavy vyrovnává jinak, ale často se s nimi musí poprat právě cestou operace intimních partií, konkrétně zúžení pochvy. Tímto způsobem je možné předcházet vzniku možných komplikací. Prostřednictvím krátkého operačního výkonu navíc získá žena možnost návratu kvalitního intimního života.

Pro koho je vaginoplastika určena?
Vaginoplastika je určena pro všechny dospělé ženy trpící uvedenými problémy. V největší míře se potom týká žen, které již prodělaly porody, a pociťují důsledky ochablosti poševního svalstva.

Právě pro ně má vaginoplastika velký význam ve vztahu ke kvalitě jejich života, neboť vaginoplastika je dokáže zbavit problémů s inkontinencí, vrátit jim plnohodnotný prožitek z pohlavního styku, a v důsledku toho jim navrátit sebevědomí. Zákrok může mít navíc určitý pozitivní efekt i pro partnerské vztahy.