Co od vaginoplastiky očekávat
Zájem o vaginoplastiku, tj. zákrok směřující ke zmenšení pochvy, se každým rokem zvyšuje a rozhoduje se pro něj stále více žen. Každá žena, která se pro něj rozhodne, by jej měla samozřejmě nejprve konzultovat s lékařem a získat co nejvíce informací. Jedním z důvodů je i ujasnění si toho, jaká očekávání by měla klientka mít.

Vaginoplastika
Vaginoplastiku nabízejí dnes různá gynekologická centra a kliniky plastické chirurgie. Zákrok je hrazen zdravotními pojišťovnami v případě, že jsou k němu objektivní zdravotní důvody. Pokud je motivací pro zákrok pouze hledisko estetické, pojišťovna jej nehradí. V takovém případě se cena vaginoplastiky pohybuje v desítkách tisíc korun, v závislosti na technické náročnosti konkrétního zákroku. Jako každý jiný chirurgický zákrok, i vaginoplastika představuje pro tělo určitý zásah a zátěž. I proto je třeba mít realistická očekávání a každá žena by měla přesně vědět, jakého výsledku lze dosáhnout.

Proč vaginoplastika
Vaginoplastika je obecně popisována jako zákrok vedoucí k omlazení intimních míst u žen, které v důsledku věku, porodů nebo jiných fyziologických změn, pociťují určité negativní změny. Typicky se jedná o inkontinenci nebo zhoršený prožitek v průběhu pohlavního styku.

Vaginoplastika skutečně dodá pochvě pevnost a také pružnost. Navrácení anatomického tvaru a vlastností pochvy do původního stavu je tou hlavní motivací pro podstoupení zákroku. Výsledek má tedy jak estetický, tak funkční rozměr.

Omlazení skrze plastickou operaci intimních partií vede i ke zvýšení sebevědomí klientky a operace by tedy měla vést ke zlepšení celkového stavu ženy, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Omlazení intimních partií navíc potěší nejen samotnou ženu.

Jsou na místě obavy?
Vlastní zákrok probíhá v lokální nebo celkové anestezii a je prováděn tak, že chirurg provede drobný řez, který následně sešije tak, aby došlo k opětovnému zúžení poševního vchodu a bylo dosaženo požadovaného tvaru.

Vaginoplastika však naštěstí patří mezi zákroky, které nejsou nikterak náročné. Operační rány se velmi dobře hojí a výhodou je také použití samo vstřebávacích stehů, díky kterým sliznice dobře srůstá. Také riziko pooperačních komplikací je v případě tohoto typu zákroků nízké.